Ведуче місце у рейтингуЧлен Біржової СпілкиФ’ючерсні контрактиБіржові торгиАукціони

Загальна інформація про КУБ

Київська універсальна біржа – перша біржа України – створена 3 вересня 1990 року як господарська асоціація «Київська універсальна біржа» и зареєстрована 6 грудня 1990 року. 24 липня 1995 року рішенням загальних зборів членів біржі перетворена на відкрите акціонерне товариство «Київська універсальна біржа» (ВАТ КУБ), а у 2007 році з метою приведення діяльності біржі у відповідність до законодавства України, реорганізована у товарну біржу «Київська універсальна біржа» (ТБ КУБ).

Ведуче місце у рейтингу

Протягом всього періоду своєї діяльності Київська універсальна біржа за об’ємами реалізації, рівнем інформаційно-технічного забезпечення та професіоналізмом кадрів займає ведуче місце у рейтингу товарних бірж України.

КУБ – член Біржової Спілки України

КУБ – член Біржової Спілки України з 1991 року, має сертифікат Біржової Спілки України, свідоцтво ДПА України на право реалізації майна та товарної продукції, що реалізується в рахунок погашення податкової заборгованості, договори про співробітництво з регіональними і Державним фондами держмайна, органами податкової адміністрації і митними органами України, а також висновок Міністерства аграрної політики про відповідність щодо надання послуг з укладення угод купівлі-продажу сільськогосподарської продукції і продовольства для державних потреб, їх реалізації з державного резерву, а також укладення та реєстрації зовнішньоекономічних контрактів.

На біржі зареєстровано більше 400 брокерських контор. Спеціалісти КУБ постійно працюють над розробкою та впровадженням нових технологій біржової діяльності, які в подальшому використовуються в роботі бірж, що входять до Біржової Спілки України .

Ф’ючерсні контракти

Київська універсальна біржа – єдина біржа України, що має технологію і досвід торгівлі ф’ючерсними контрактами, для чого була створена перша в Україні Розрахункова палата.

На виконання Указу Президента України від 30.10.99 № 1415/99 «Про основні напрямки розвитку фондового ринку України у 2000 році», відповідно з рішенням ДКЦПФР від 29.12.2000 № 253 в рамках пілотного проекту на біржі працювала фондова секція, в якій проводилися біржові торги пакетами акцій ВАТ в процесі приватизації.

Біржові торги

У даний час на Київській універсальній біржі проводяться торги в наступних секціях:

  • секція нерухомості;
  • секція продукції сільського господарства;
  • секція податкової застави;
  • секція іншого товару.

Біржові торги на КУБ проводяться за заявками брокерських контор.

Регламент біржових торгів встановлюється Правилами біржової торгівлі на Київській універсальній біржі.

Аукціони

Крім біржових торгів біржа проводить аукціони з реалізації будь-якого майна, товарної продукції, цілісних майнових комплексів підприємств, пакетів акцій на основі договорів з регіональними фондами держмайна, податковими інспекціями, міліцією, митними органами, а також з іншими підприємствами і організаціями, у тому числі ліквідаційними комісіями підприємств-банкрутів.

Київська універсальна біржа має все необхідне для забезпечення проведення біржових торгів та аукціонів на необхідному рівні: торговий зал з електронним табло, обчислювальний центр, електронна пошта, веб сайт,  телефонні лінії, інші служби.